Marcová prechádzka Veselovskými rovňami

Autor: Medard Slovík | 7.3.2018 o 20:05 | (upravené 7.3.2018 o 21:45) Karma článku: 4,08 | Prečítané:  422x

Vybral som sa na lyžiarsky prechod do oravskej dediny Mútne. Po príchode som si spomenul, že tento prechod  už poznám, absolvoval som ho vlani. Našťastie podobné podujatie organizovala susedná obec, kde som ešte nebežkoval.

Otočil som auto na ceste a vybral sa do Oravského Veselého, kde sa konal siedmy ročník prechádzky Veselovskými rovňami, trať pre bežkárov bola od päť do pätnásť kilometrov. Myslel som si, že registrácia na podujatie bude v kultúrnom dome, no nik tam nebol. V dedine pri kultúrnom dome som zbadal len staršie babky a tie ma nasmerovali na vyšný koniec ku Chate Pilsko, kde bolo miesto registrácie. Prišiel som tam, no chata už bola zatvorená a všetci účastníci prechodu boli na trati. Zbadal som bežkársku stopu, trať bola výborne upravená ratrakom a tak som sa vybral po nej. Cítil som neuveriteľnú ľahkosť vo svojom srdci a vychutnával si nádherné zimné scenérie. Trať nebola náročná a tak som sa nikam neponáhľal a obdivoval krásu okolitej krajiny rozľahlých lúk, ich okraje lemovali smreky. Stretol som posledných bežkárov na trati a pridal sa k nim. Spoločne sme sa kochali pohľadom na Pilsko, Babiu horu a videli sme aj časť dedinky Sihelné. 

Došli sme k občerstvovaniu pri kaplnke. Pochutnal som si na výbornom ovocnom koláči, k nemu podávali čaj a niečo tekuté na zohriatie, lebo bol poriadny mráz. Potom som sa zvítal s našimi dievčatami z Námestovského klubu slovenských turistov, viedol ich skúsený turista Jaro. Hneď sa ma opýtal.

- Kde si sa tu zobral? Nebodaj zo Sihelného cez kopec si tu prišiel?   

- Kdeže, kdeže, idem od Chaty Pilsko z Oravského Veselého, len som  prišiel na trať neskôr, 

vyviedol som ho z omylu.

Pridal som sa do ich partie a spoločne sme absolvovali celú trasu. Zjazdy dole kopcom boli skvelé, vychutnali sme si ich a z najstrmšieho kopca sme sa s Jarom spustili dvakrát.  

Odložili sme si bežky pred chatou v lyžiarni a pochutili na voňavej kapustnici. Organizácia siedmeho ročníka prechádzky Veselovskými rovňami bola skvele pripravená, na trati bolo dosť miesta pre každého a užili sme si krásnu prvú marcovú sobotu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hriešnica, prekliata dcéra či bohyňa. Kto bola Morena

Jarný zvyk odráža krvavé pohanské rituály.

Ukrajinci išli do rizika. Do čela krajiny si vybrali novú tvár

Volodymyr Zelenskyj bude novým ukrajinským prezidentom.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?