Cestovná mapa životom - moja nová kniha Stretnutia naslepo

Autor: Medard Slovík | 6.10.2017 o 16:07 | (upravené 6.10.2017 o 21:37) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  490x

Na začiatku bol sen, myšlienka, že raz spojím svoje príbehy do ďalšej knihy. Práve sa stal skutočnosťou, vyšla mi nová kniha Stretnutia naslepo v žilinskom vydavateľstve Artis Omnis. 

"Vietor rozfúkal malé vlajočky po bokoch bicykla, francúzska a slovenská vedno čarovne viali. Postupne ich vymieňala podľa toho, cez ktorú krajinu práve prechádzala. Vyzeralo to, akoby som odprevádzal zahraničnú delegáciu na najvyššej úrovni. Oproti nám išiel šofér na veľkom traktore, pozrel sa na mňa a potom na Fannin bicykel ako na zjavenie, ktoré mu spadlo z neba. Malá chvíľka nepozornosti a skončil by v priekope. V susednej dedine mi zamávala na pozdrav a rozlúčila sa šarmantným Au revoir!" (Ukážka z príbehu Fanny z knihy Stretnutia naslepo, Artis Omnis 2017).   

Rád cestujem a navštevujem miesta, kde sa vždy stane niečo neobyčajné. Príbehy si zapisujem, potom ich upravujem, dotváram, chcem aby to bola pútavá literatúra. Nielen spomínam na to, čo som videl a počul, ale niekde pridám trocha fantázie, aby príbeh stál za reč. Sú v nej aj poviedky staršieho dáta, ktoré som písal ešte hrabalovským spôsobom na písacom stroji, ako napríklad Muži zo stanice či Tajomná vidiečanka. Klepot stroja prerážal ticho noci a príbehy sa rodili uprostred oravskej prírody pod Babou horou na jedno nadýchnutie. Teraz som sa k ním vrátil, prepísal ich v počítači, no písací stroj už dávno nemám, stratil sa niekde v čase.

Píšem aj o náhodných stretnutiach s ľuďmi, ktoré mi do cesty prihral život a také som mal aj s vydavateľom knihy Ivanom Harmanom. Učil ma na Základnej škole v Rabčiciach fyziku. Prišiel k nám na dedinu, ako netradičný učiteľ s dlhými vlasmi. Hodiny s ním boli voľnejšie, viedol s nami dialóg, čo bolo nezvyčajné a zároveň nás týmto prístupom viedol k vlastnému náhľadu. Nečakane nás po niekoľkých rokoch dal dohromady virtuálny svet a výsledkom je aj táto kniha. 

Do knihy som zaradil aj črty z Oravy, v ktorých mojím očiam neunikla krása oravskej prírody. Zároveň obsahuje aj dobrodružné príhody z ciest po Slovensku i cudzine. Stačí sa len na chvíľu začítať, privoňať k stránkam a potom sa ocitnete v jednotlivých príbehoch a knihu odložíte, až kým ju celú nedočítate. A kto má o ňu záujem, môže ju zohnať aj u mňa a je v ponuke napríklad aj tu.

https://www.martinus.sk/?uItem=282037

Prajem Vám príjemné čítanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hriešnica, prekliata dcéra či bohyňa. Kto bola Morena

Jarný zvyk odráža krvavé pohanské rituály.

Ukrajinci išli do rizika. Do čela krajiny si vybrali novú tvár

Volodymyr Zelenskyj bude novým ukrajinským prezidentom.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?